Başkan AÇIKEL'in Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Saygıdeğer Kamuoyu, 

Kıymetli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Sevgili Öğrenciler,


Bu anlamlı yolculuğumuz önce çok küçük bir fikir olarak başladı.Camiamızın içinde bulunduğu şartları ciddi bir platforma taşımak istediğimiz için, kurumsal bir yapıya geçmemiz şarttı. Ne kadar doğru bir oluşum başlattığımızı, gösterilen yoğun ilgiden anlıyoruz.


Uzun ve meşakkatli bir hazırlık sürecinin ardından, çalışma alanımıza ve mesleğimize değer katmak için doğru zaman, doğru platformu oluşturabilmek adına çalışmalarımızı tamamladık, bu yola çıkarken hepimizin gücünün, birimizin gücünden daha fazla olduğunu bilerek çıktık, bu yolda bizimle yürümeye karar vermiş tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi borç bilirim. 


Önceki tecrübelerimi göz önünde bulundurarak şunu belirtmek isterim ki, Dernek ve Sivil Toplum faaliyetleri meşakkatli bir görevdir. Lakin bizler çalışma alanımızın zorluğu ve sorumluluğu bilincinde olduğumuz dan dolayı değerli yol arkadaşlarımızla hepimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışacağız. 


Ülkemizin içinde bulunduğu Sosyo-Kültürel ve Ekonomik koşullara bakıldığında Tarih eğitimi başta olmak üzere Sosyal Bilimlere yaklaşım ve istihdam ön yargılarla doludur. 


Bu duruma karşın Koordinatörlerimiz başta olmak üzere İl-İlçe Temsilcilerimize büyük görev düşmektedir.  Kendilerine şimdiden teşekkür eder, görevlerinde başarılar dilerim. 


Başta, ülkemiz genelinde yapılanacağız ve illerde şubelerimiz olacak. Dolayısıyla bundan sonraki hedefimiz Türkiye'de herkesi kapsayacak, merkezi İzmir olan, tüm illerin sesi olacak bir dernek haline gelmek. Tabi ki siz değerli üyelerimizin bize inanması ve desteklemesi bizi daha da güçlendirecektir. Üyelerimize, kentimize ve ülkemize fayda sağlayabilmek için sürekli çalışmaya devam edeceğiz.Ayrıca TÖ-DER olarak aramıza katılacak meslektaşlarımızı, sosyalliklerini geliştirmekte bir köprü olmaya çalışacağız. Geliştireceğimiz programlar ile eğitim faaliyetlerimiz üyelerimizin gelişimine  ve ihtiyaçlarına cevap verilecek, üyelerimiz ile birlikte sürdüreceğimiz  sosyal sorumluluk projelerimiz de Türkiye başta olmak üzere küresel düzeyde sosyal bilimlere önem ve değeri, sivil toplum kuruluşu bilinci altında hızla oluşacaktır. 


Bu kuruma ve sizlere layık olmak adına çalışmalara devam edeceğim. 


Kemal AÇIKEL

Yönetim Kurulu Başkanı